Praca w Holandii z zakwaterowaniem

utworzone przez | lut 5, 2019

Holenderski rynek pracy jest bardzo przychylny naszym rodakom. Polacy przez lata pracy w Holandii dali się poznać od najlepszej strony – jako uczciwy, pracowity i rzetelny naród. Dlatego też niezmiennie od lat holenderscy pracodawcy poszukują do pracy w swoich firmach właśnie Polaków. Dla każdego Polaka wyjazd do pracy za granicę, również do Holandii, wiąże się z potrzebą zakwaterowania. Z odpowiednią pomocą nie jest to ani straszne, ani kłopotliwe.

Dlaczego praca w Holandii?

Holandia jest nie tylko członkiem Unii Europejskiej, ale również należy do strefy Schengen. Dzięki temu podróżowanie tam jest niebywale proste i nie wymaga posiadania paszportu. Bardzo często są to główne przesłanki, dzięki którym Polacy decydują się na pracę w Holandii. Oprócz tego nie bez znaczenia pozostaje aspekt ekonomiczny. Holandia jest członkiem strefy euro. Nie od dziś natomiast wiadomo, że wynagrodzenia w euro są znacznie bardziej atrakcyjne od tych, które można otrzymać w naszym kraju, w rodzimej walucie. Chęć zarobienia większej sumy pieniędzy w dużo krótszym czasie jest statystycznie najczęstszym powodem, dla którego decydujemy się wyjechać do pracy za granicę.

Holandia to nie tylko doskonałe i atrakcyjne miejsce do pracy, ale także do życia. Jest to kraj niebywale zróżnicowany mimo swoich niewielkich rozmiarów. Różnorodność ta widoczna jest na wielu płaszczyznach – kulturowej, architektonicznej czy krajobrazowej. Zapewnia to moc atrakcji, które nie pozwalają się nudzić pracownikom zarabiającym na życie w tym kraju. Każda chwila wolna od pracy może zostać doskonale zaplanowana i świetnie spożytkowana.

Organizacja wyjazdu za granicę

Wiele polskich firm proponuje pośredniczenie w zatrudnieniu w Holandii, niestety tylko w formie dorywczej pracy krótkoterminowej. Na szczęście na polskim rynku istnieją także firmy szukające solidnych pracowników chcących związać się z holenderskim pracodawcą na nieco dłużej. Wciąż sporo jest osób, które, chcąc ominąć pośrednika, decydują się na samodzielne poszukiwanie pracy i zakwaterowania. Warto pamiętać, że jest to zadanie niełatwe i dość stresujące. Z jednej strony bez znajomości języka niderlandzkiego ciężko jest ustalić jednoznaczne i zadowalające warunki, z drugiej natomiast łatwiej jest oszukać indywidualną osobę, która organizuje wyjazd do pracy na własną rękę. Można wszystko zaplanować i zorganizować, nie wyjeżdżając z Polski, jednocześnie licząc na to, że nikt nie naigrywa się z naszej naiwności i warunki będą zgodne z tymi przedstawionymi w ofercie. Można też pojechać za granicę „w ciemno” i organizować zakwaterowanie oraz nocleg na miejscu. Przy czym to drugie rozwiązanie niesie ryzyko pozostania z niczym. Dlatego firmy oferujące pośrednictwo w znalezieniu pracy wraz z zakwaterowaniem są najlepszą możliwą opcją.

Praca w Holandii z zakwaterowaniem

Rzetelni pośrednicy pracy za granicą, każdego roku oferują pomoc rodakom, którzy pragną wyjechać w celach zarobkowych do Holandii. Jednocześnie pomagają wielu holenderskim firmom w znalezieniu najlepszych kandydatów na rynku pracy.

Proponując pracownikom zakwaterowanie, nie unikają żadnych „niezręcznych” tematów, nie koloryzują rzeczywistości i otwarcie mówią o faktycznych warunkach, które oferują. Takie postępowanie sprawia, że solidne biura pośrednictwa pracy za granicą zyskują sobie przychylność oraz dobrą opinię wśród osób poszukujących pracy.

W oferowanych przez nas domach pracownicy mieszkają w pokojach dwu- lub trzyosobowych. Dodatkowo każdy dom ma dostęp do polskiej telewizji oraz do Internetu, a korzystanie z tych mediów nie podnosi ogólnej opłaty za zakwaterowanie.

Od czego zacząć?

Wyjazd od A do Z
Wyjazd do pracy za granicę wiąże się z wieloma wątpliwościami. Nie każdy jest pewien, czego się spodziewać, na co się przygotować, co ze sobą zabrać.

Osoby wyjeżdżające do pracy za granicą po raz pierwszy, przeszukują setki stron i poradników, aby jak najlepiej przygotować się do wyjazdu.

Postanowiliśmy więc zebrać to wszystko i przedstawić w pigułce najważniejsze kwestie dotyczące wyjazdu do pracy w Holandii.

O czym nie zapomnieć, a co śmiało można pominąć? Podpowiadamy.

Pakowanie walizek
Co spakować na wyjazd do pracy w Holandii? Latem zabierz ze sobą dużo lekkich ubrań i kurtkę przeciwdeszczową.

Im chłodniej, tym bardziej warto pomyśleć o ciepłych rzeczach, a w Holandii chłodniejsze dni mogą nastać nieco prędzej niż w Polsce.

Jeśli na stałe przyjmujesz leki, zadbaj o ich odpowiedni zapas. Nie zapomnij spakować dokumenty, ładowarki, coś do czytania i słuchania muzyki.

Transport do pracy
Pracodawca pomaga zapewnić transport do pracy. Jednak trzeba zawsze upewnić się co do tego i dogadać wszystkie szczegóły.

Najważniejszą kwestią jest dokładne zorientowanie się, z jakiego miejsca i o jakiej porze będzie odjeżdżał nasz transport.

Dodatkowo lepiej zjawić się nieco wcześniej, a nie gnać na ostatnią chwilę.

Dodatkowe ubezpiecznie
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przed wyjazdem do Holandii wykupić dodatkowe ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Warto przy tym pamiętać, że podpisując legalnie umowę o pracę z holenderskim pracodawcą, zostajesz objęty ubezpieczeniem.

Dzięki temu zarówno w drodze do pracy, w trakcie wykonywania swoich obowiązków, jak i w drodze powrotnej do domu obowiązuje Cię ubezpieczenie.

W razie wypadku możesz więc liczyć na odszkodowanie.

Kieszonkowe na start
Dobrze jest także zabrać ze sobą kieszonkowe na start. W Holandii obowiązuje wspólna waluta – euro.

Nie musisz zabierać dużej sumy pieniędzy, ale zawsze drobna kwota pozwoli na pewną niezależność.

Oprócz gotówki dobrym zabezpieczniem będzie również posiadanie środków na koncie bankowym, które jest niezbędne do pracy w Holandii. Właśnie na to konto trafiać będzie Twoje wynagrodzenie.

Wyślij szybkie zapytanie o pracę

Kontakt

Informacje i zgody

Informujemy, że Administratorem powyższych danych osobowych jest For All Seasons Packing Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie, ul. Herberta 14/23, 10-686 Olsztyn, NIP: 839-299-56-82. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane tylko i wyłącznie w celu poprawnej obsługi klienta. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: agnieszka@faspacking.pl lub osobiście w siedzibie firmy: Herberta 14/23, 10-686 Olsztyn w godzinach pracy biura. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
Zgoda *
Pole wyboru *
Pole wyboru *