Holandia jako lider w produkcji kwiatów – zdobądź zatrudnienie za granicą!

utworzone przez | sie 1, 2019

Poszukiwanie zatrudnienia za granicą wiąże się podjęciem decyzji o wyborze konkretnego państwa lub branży, w której chcemy pracować. Rozeznanie na rynku warto zacząć w internecie. Dobrym sposobem jest skonfrontowanie naszych oczekiwań, zarówno związanych z warunkami pracy oraz obowiązkami, jak i wynagrodzeniem, z tym, co oferuje rynek w poszczególnych krajach. W wielu przypadkach okazuje się, że wyjazd do pracy w Holandii jest strzałem w dziesiątkę. A jakie branże w Holandii kwitną najbardziej? Oczywiście ogrodnictwo i związana z nim produkcja kwiatów.

Dlaczego do pracy akurat w Holandii?

Popularność Niemiec jako kraju docelowego przy wyjazdach zarobkowych za granicę mocno spadła. Negatywne nastroje Niemców w stosunku do emigrantów zarobkowych powodują większą niechęć Polaków do wyjazdów do tego kraju. Z tego powodu nieustannie rośnie zainteresowanie pracą w Holandii. To nie tylko doskonały kraj do pracy, ale również do wypoczynku. Dni wolne od pracy można spędzić na zwiedzaniu lub na leniwym wypoczynku na łonie natury. Krajowi kwitnących tulipanów nie można odmówić żadnej z tych atrakcji.

Miasta takie jak Rotterdam, Amsterdam i Haga kuszą niezwykłą ilością architektonicznych perełek oraz całonocnych imprez. Natomiast poza miastem można napawać się bliskością i pięknem przyrody. Co ważne, Holandia nie jest rozległym krajem, dlatego podróż z jednego jej końca na drugi, na przykład wynajętym samochodem, nie stanowi żadnego wyzwania ani też dużego obciążenia, jeśli chodzi o koszty.

Jaka praca czeka w Holandii?

Holenderski rynek pracy oferuje wiele stanowisk w wielu różnych branżach. W zależności od posiadanego wykształcenia i doświadczenia każdy kandydat z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. Bez wątpienia zawsze można znaleźć zatrudnienie w logistyce, produkcji oraz w licznych magazynach przy pakowaniu towaru. Sezonowo znajdziemy również pracę w rolnictwie i ogrodnictwie. Nie każdy wie, że ogrodnictwo szklarniowe, a przede wszystkim uprawa kwiatów, odbywa się w Holandii przez cały rok. Z tego też powodu pracownicy do tej branży poszukiwani są nie tylko w najgorętszym na wyjazdy okresie wakacyjnym.

Ogrodnictwo może stać się nawet stałą pracą objętą długoterminowym kontraktem z pracodawcą. Jak to możliwe, że kwiaty rosną w Holandii nawet zimą? To proste. W szklarniach panuje swoisty mikroklimat, który powoduje, że warunki tam utrzymywane są zawsze sprzyjające dla kwiatów. Promienie słoneczne, nawet w małych ilościach, przechodzące przez sufity i ściany szklarni powodują podniesienie temperatury do przyjemnego poziomu. Natomiast dzięki zamknięciu opady mogą być regulowane przez człowieka i precyzyjnie dostosowane do potrzeb roślin. Wszystkie te czynniki powodują jednocześnie, że także praca w otoczeniu kwiatów w szklarniach jest dużo przyjemniejsza niż w innych branżach.

Jak zdobyć zatrudnienie w produkcji kwiatów w Holandii?

W internecie nie brakuje ofert pracy, również tych za granicą. Nie wszystkie z nich są godne zaufania. Niektórzy pośrednicy wymagają wpłacenia zaliczki na poczet pokrycia wstępnych kosztów zatrudnienia, a następnie kontakt się urywa. Dlatego też szukając pracy za pośrednictwem internetu, należy wykazać się najwyższą czujnością i ostrożnością. Jest jeszcze jedno wyjście, dużo bezpieczniejsze i pewniejsze.

Można zwrócić się do biura pośrednictwa pracy z prośbą o znalezienie odpowiedniej dla nas oferty. Biura te są specjalistycznymi firmami zajmującymi się znajdowaniem zatrudnienia za granicą w różnych krajach i w bardzo różnych branżach. Pomoc pracowników biura pośrednictwa pracy nie ogranicza się jedynie do znalezienia samej pracy, ale obejmuje również pomoc w dopełnieniu formalności, zorganizowaniu wyjazdu i zakwaterowania. Jest to nieoceniona pomoc, szczególnie jeśli wyjeżdżamy do pracy w Holandii po raz pierwszy. Warto skorzystać z tego udogodnienia i zwrócić się do specjalistów z biur pośrednictwa pracy.

Od czego zacząć?

Wyjazd od A do Z
Wyjazd do pracy za granicę wiąże się z wieloma wątpliwościami. Nie każdy jest pewien, czego się spodziewać, na co się przygotować, co ze sobą zabrać.

Osoby wyjeżdżające do pracy za granicą po raz pierwszy, przeszukują setki stron i poradników, aby jak najlepiej przygotować się do wyjazdu.

Postanowiliśmy więc zebrać to wszystko i przedstawić w pigułce najważniejsze kwestie dotyczące wyjazdu do pracy w Holandii.

O czym nie zapomnieć, a co śmiało można pominąć? Podpowiadamy.

Pakowanie walizek
Co spakować na wyjazd do pracy w Holandii? Latem zabierz ze sobą dużo lekkich ubrań i kurtkę przeciwdeszczową.

Im chłodniej, tym bardziej warto pomyśleć o ciepłych rzeczach, a w Holandii chłodniejsze dni mogą nastać nieco prędzej niż w Polsce.

Jeśli na stałe przyjmujesz leki, zadbaj o ich odpowiedni zapas. Nie zapomnij spakować dokumenty, ładowarki, coś do czytania i słuchania muzyki.

Transport do pracy
Pracodawca pomaga zapewnić transport do pracy. Jednak trzeba zawsze upewnić się co do tego i dogadać wszystkie szczegóły.

Najważniejszą kwestią jest dokładne zorientowanie się, z jakiego miejsca i o jakiej porze będzie odjeżdżał nasz transport.

Dodatkowo lepiej zjawić się nieco wcześniej, a nie gnać na ostatnią chwilę.

Dodatkowe ubezpiecznie
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przed wyjazdem do Holandii wykupić dodatkowe ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Warto przy tym pamiętać, że podpisując legalnie umowę o pracę z holenderskim pracodawcą, zostajesz objęty ubezpieczeniem.

Dzięki temu zarówno w drodze do pracy, w trakcie wykonywania swoich obowiązków, jak i w drodze powrotnej do domu obowiązuje Cię ubezpieczenie.

W razie wypadku możesz więc liczyć na odszkodowanie.

Kieszonkowe na start
Dobrze jest także zabrać ze sobą kieszonkowe na start. W Holandii obowiązuje wspólna waluta – euro.

Nie musisz zabierać dużej sumy pieniędzy, ale zawsze drobna kwota pozwoli na pewną niezależność.

Oprócz gotówki dobrym zabezpieczniem będzie również posiadanie środków na koncie bankowym, które jest niezbędne do pracy w Holandii. Właśnie na to konto trafiać będzie Twoje wynagrodzenie.

Wyślij szybkie zapytanie o pracę

Kontakt

Informacje i zgody

Informujemy, że Administratorem powyższych danych osobowych jest For All Seasons Packing Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie, ul. Herberta 14/23, 10-686 Olsztyn, NIP: 839-299-56-82. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane tylko i wyłącznie w celu poprawnej obsługi klienta. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: agnieszka@faspacking.pl lub osobiście w siedzibie firmy: Herberta 14/23, 10-686 Olsztyn w godzinach pracy biura. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
Zgoda *
Pole wyboru *
Pole wyboru *