Posezonowe oferty pracy dla Polaków w Holandii

utworzone przez | paź 14, 2019

Praca sezonowa w Holandii już od wielu lat cieszy się ogromną i niesłabnącą popularnością. Nasi rodacy każdego lata wyjeżdżają do Holandii głównie skuszeni ofertami z sektora ogrodniczo-rolniczego. To naprawdę atrakcyjna praca, a do jej podjęcia są wykorzystywane urlopy czy wakacje w szkole i na uczelni. Nie każdy wie, że wyjazd do pracy w Holandii można zaplanować również po sezonie. Jakie branże oferują pracę posezonową i czym w Holandii mogą zająć się Polacy w okresie jesienno-zimowym?

Czy posezonowa praca w Holandii może być atrakcyjna?

Liczba ofert pracy w Holandii poza sezonem nieznacznie spada. Jednak jeśli chodzi o ogrodnictwo, to Polacy wciąż mogą skorzystać z atrakcyjnych, posezonowych propozycji pracy w szklarniach. Dodatkowo należy pamiętać, że choć ofert jest nieco mniej, to również chętnych na taką pracę posezonową ubywa wraz z zakończeniem się wakacji. Wynika to z faktu, że dużą grupę pracowników sezonowych w Holandii stanowią uczniowie i studenci. Ci ostatni podejmują się pracy do końca września. Jesienią studenci wracają do swoich zajęć na uczelniach, a tym samym u holenderskich pracodawców tworzy się wiele wakatów wymagających obsadzenia.

Jeśli chodzi o dostępność pracy w konkretnych branżach, to zarówno produkcja, przemysł, jak i ogrodnictwo nie zwalniają tempa po zakończeniu lata. Część prac odbywa się w halach magazynowych czy produkcyjnych, więc temperatura panująca na zewnątrz nie ma żadnego znaczenia. Z kolei ogrodnictwo przenosi się do szklarni i kontynuuje uprawę kwiatów. Te – niezależnie od warunków atmosferycznych – są sprzedawane do wszystkich krajów europejskich. Obawy o względy ekonomiczne oraz opłacalność pracy posezonowej również są bezpodstawne. Stawki za pracę w sezonie oraz w okresie jesienno-zimowym są identyczne. Dzięki temu można zarobić równie dużo, pracując latem, jak i w chłodniejszym okresie roku.

Na jakie oferty pracy w Holandii można liczyć poza sezonem?

Jak już wspomnieliśmy, zarówno w sezonie, jak i poza sezonem na pracowników czeka wiele ofert w halach magazynowych, w przemyśle oraz na produkcji. Wszystkie z nich to bardzo ciężkie fizycznie zajęcia i nie każdy może się na nie zdecydować. Szczególnie kobiety mogą po krótkim czasie być bardzo wyczerpane natłokiem fizycznej pracy.

Poza sezonem na rynku wciąż nie brakuje ofert pracy w ogrodnictwie. Jak to możliwe? W Holandii prężnie rozwija się ogrodnictwo szklarniowe. Rośliny są więc uprawiane, pielęgnowane i zbierane o każdej porze roku niezależnie od pogody. Praca ta jest szczególnie atrakcyjna oraz satysfakcjonująca. Chętnie decydują się na nią zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Podejmując się opieki nad roślinami, każdego dnia można obserwować wymierne efekty swoich starań. To z kolei napawa dumą i motywuje do dalszej pracy.

Jak szukać posezonowych ofert pracy w Holandii?

Poszukiwanie pracy w Holandii poza sezonem na własną rękę może być nieco utrudnione. Większość ofert dostępnych w prasie i internecie skupia się na pozyskiwaniu pracowników na sezon letni oraz wakacyjny. W takim razie gdzie szukać? Najlepiej zgłosić się do biura pośrednictwa pracy. Biura takie specjalizują się w pośredniczeniu w zawieraniu umów o pracę pomiędzy zagranicznym pracodawcą a polskim pracownikiem – niezależnie od sezonu i pory roku. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla każdego pracownika. Agencja pośrednictwa pracy pomoże znaleźć odpowiednią ofertę, skompletować niezbędną dokumentację, a ostatecznie podpisać umowę korzystną dla pracownika.

Oprócz tego szukający pracy może również liczyć na pomoc w organizacji transportu z Polski do Holandii oraz w znalezieniu zakwaterowania w pobliżu miejsca pracy za granicą. Warto skorzystać z takiej pomocy, gdyż sprawi ona, że wyjazd do pracy za granicę będzie dużo mniej stresujący. Niezależnie od tego, czy to nasz pierwszy wyjazd zarobkowy za granicę, czy też mamy już doświadczenie w tego typu podróżach, zawsze warto skorzystać z pomocy specjalistów.

Od czego zacząć?

Wyjazd od A do Z
Wyjazd do pracy za granicę wiąże się z wieloma wątpliwościami. Nie każdy jest pewien, czego się spodziewać, na co się przygotować, co ze sobą zabrać.

Osoby wyjeżdżające do pracy za granicą po raz pierwszy, przeszukują setki stron i poradników, aby jak najlepiej przygotować się do wyjazdu.

Postanowiliśmy więc zebrać to wszystko i przedstawić w pigułce najważniejsze kwestie dotyczące wyjazdu do pracy w Holandii.

O czym nie zapomnieć, a co śmiało można pominąć? Podpowiadamy.

Pakowanie walizek
Co spakować na wyjazd do pracy w Holandii? Latem zabierz ze sobą dużo lekkich ubrań i kurtkę przeciwdeszczową.

Im chłodniej, tym bardziej warto pomyśleć o ciepłych rzeczach, a w Holandii chłodniejsze dni mogą nastać nieco prędzej niż w Polsce.

Jeśli na stałe przyjmujesz leki, zadbaj o ich odpowiedni zapas. Nie zapomnij spakować dokumenty, ładowarki, coś do czytania i słuchania muzyki.

Transport do pracy
Pracodawca pomaga zapewnić transport do pracy. Jednak trzeba zawsze upewnić się co do tego i dogadać wszystkie szczegóły.

Najważniejszą kwestią jest dokładne zorientowanie się, z jakiego miejsca i o jakiej porze będzie odjeżdżał nasz transport.

Dodatkowo lepiej zjawić się nieco wcześniej, a nie gnać na ostatnią chwilę.

Dodatkowe ubezpiecznie
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przed wyjazdem do Holandii wykupić dodatkowe ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Warto przy tym pamiętać, że podpisując legalnie umowę o pracę z holenderskim pracodawcą, zostajesz objęty ubezpieczeniem.

Dzięki temu zarówno w drodze do pracy, w trakcie wykonywania swoich obowiązków, jak i w drodze powrotnej do domu obowiązuje Cię ubezpieczenie.

W razie wypadku możesz więc liczyć na odszkodowanie.

Kieszonkowe na start
Dobrze jest także zabrać ze sobą kieszonkowe na start. W Holandii obowiązuje wspólna waluta – euro.

Nie musisz zabierać dużej sumy pieniędzy, ale zawsze drobna kwota pozwoli na pewną niezależność.

Oprócz gotówki dobrym zabezpieczniem będzie również posiadanie środków na koncie bankowym, które jest niezbędne do pracy w Holandii. Właśnie na to konto trafiać będzie Twoje wynagrodzenie.

Wyślij szybkie zapytanie o pracę

Kontakt

Informacje i zgody

Informujemy, że Administratorem powyższych danych osobowych jest For All Seasons Packing Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie, ul. Herberta 14/23, 10-686 Olsztyn, NIP: 839-299-56-82. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane tylko i wyłącznie w celu poprawnej obsługi klienta. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: agnieszka@faspacking.pl lub osobiście w siedzibie firmy: Herberta 14/23, 10-686 Olsztyn w godzinach pracy biura. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
Zgoda *
Pole wyboru *
Pole wyboru *