Praca w Holandii dla par – gdzie szukać ofert?

utworzone przez | maj 21, 2020

Czasem wyjazd do pracy za granicą to konieczność, by zapewnić byt sobie i najbliższym. Znacznie częściej emigracja zarobkowa jest okazją do zaoszczędzenia większej sumy pieniędzy. Na taki krok nadzwyczaj często decydują się osoby młode, które w kraju mogą liczyć na minimalne wynagrodzenie. Praca w Holandii pozwala odłożyć pieniądze na wesele, samochód czy mieszkanie. Ale jak przetrwać rozłąkę z ukochaną osobą? Wcale nie trzeba mierzyć się z takim dylematem. Rozwiązaniem jest praca w Holandii dla par. Podpowiadamy, gdzie szukać najlepszych ofert dla par.

Dlaczego praca w Holandii?

Choć wyjazdy do pracy za granicą nieco straciły na popularności, to wciąż spora grupa naszych rodaków decyduje się na taki krok. Powody są różne. Bywa, że jest to niemożliwość znalezienia pracy w kraju lub też wynagrodzenie jest niezgodne z oczekiwaniami pracownika. Kiedy już zapada decyzja o wyjeździe do pracy za granicą, pozostaje pytanie: dokąd? Otwarty rynek powoduje, że opcji jest tak wiele, iż może być ciężko wybrać najlepszą z nich. Od lat w czołówce celów emigracji zarobkowych Polaków plasuje się Holandia. Wybór tak często pada na ten kraj z kilku powodów. Z jednej strony jest dostatecznie blisko, znacznie bliżej niż Wielka Brytania i Irlandia, by móc regularnie odwiedzać rodzinę w Polsce, nie tracąc na to zbyt wiele czasu i ciężko zarobionych pieniędzy. Z drugiej strony holenderscy pracodawcy mają dla Polaków znacznie więcej ofert pracy, w tym bardziej atrakcyjnych niż nasi bliscy sąsiedzi – Niemcy.

Czy praca dla par w Holandii to dobre rozwiązanie?

Każdy, kto choć raz był zmuszony do dłuższej rozłąki z partnerem, wie, że jest to ciężka próba dla związku. Bywa, że tęsknota za ukochaną osobą jest tak silna, iż zmusza do powrotu do domu bez względu na konsekwencje. Aby uniknąć takich przykrych i ciężkich chwil, można zdecydować się na pracę dla par w Holandii. Również trudności wynikające ze zmiany środowiska i wyjazdu za granicę łatwiej jest znieść, kiedy mamy wsparcie bliskiej osoby, która przechodzi przez to samo. Oprócz tak silnie emocjonalnych aspektów wybór oferty pracy dla par ma też bardziej praktyczne strony.

Decydując się na wyjazd do pracy z partnerem, można się przekonać, że jest on także bardziej opłacalny. Wspólny majątek zwiększa się o dochody z pracy zagranicznej dwóch osób, więc można powiedzieć, że zyski zostają pomnożone. Dodatkowo koszty utrzymania dwóch osób są znacznie bardziej ekonomiczne niż w przypadku jednej osoby. Koszty wynajmu mieszkania, podzielone na dwie osoby, również są znacznie niższe. Także zwykłe zakupy spożywcze kalkulują się znacznie lepiej dla dwóch osób niż tylko dla jednej.

Gdzie szukać ofert pracy dla par w Holandii?

Są dwie drogi poszukiwania pracy w Holandii. Można zrobić to samodzielnie, na przykład przez internet, lub też zgłosić się do biura pośrednictwa pracy. Pierwsza opcja najeżona jest utrudnieniami i pułapkami. Po pierwsze nie jest łatwo znaleźć w internecie ofertę pracy dla par. Po drugie oferty pracy w sieci bywają różne. Czasem jest to zwykłe oszustwo, które ma na celu wyłudzenie pieniędzy, a czasem warunki zatrudnienia są niekorzystne dla pracownika. Bywa oczywiście, że w internecie znajdą się wiarygodne oferty pracy dla par, ale pozostają one w mniejszości. Zdecydowanie łatwiejszą i pewniejszą opcją jest poszukiwanie pracy dla par w Holandii z pomocą biura pośrednictwa pracy.

Pracownicy biura pośrednictwa pracy zadbają o znalezienie takiej oferty, która będzie odpowiadała obojgu. Dodatkowo biura pośrednictwa pracy zapewniają uczciwe, atrakcyjne warunki zatrudnienia i bez wątpienia praca ta jest w pełni legalna. To nie koniec korzyści współpracy z biurem pośrednictwa pracy. Wybierając ofertę pracy dla par w Holandii, można zdecydować się na ofertę pracy z zakwaterowaniem. Jest to udogodnienie, dzięki któremu nie musimy już zaprzątać sobie głowy poszukiwaniem lokum. Oferty pracy z zakwaterowaniem w Holandii proponowane przez biura pośrednictwa pracy są dostępne również dla par. Jeśli to dla was wciąż za mało korzyści, to biura pośrednictwa pracy wraz z zatrudnieniem oferują transport do Holandii na miejsce zatrudnienia. Powoduje to, że oferta biur pośrednictwa pracy jest najlepszym wyborem przy poszukiwaniu pracy w Holandii dla par.

Od czego zacząć?

Wyjazd od A do Z
Wyjazd do pracy za granicę wiąże się z wieloma wątpliwościami. Nie każdy jest pewien, czego się spodziewać, na co się przygotować, co ze sobą zabrać.

Osoby wyjeżdżające do pracy za granicą po raz pierwszy, przeszukują setki stron i poradników, aby jak najlepiej przygotować się do wyjazdu.

Postanowiliśmy więc zebrać to wszystko i przedstawić w pigułce najważniejsze kwestie dotyczące wyjazdu do pracy w Holandii.

O czym nie zapomnieć, a co śmiało można pominąć? Podpowiadamy.

Pakowanie walizek
Co spakować na wyjazd do pracy w Holandii? Latem zabierz ze sobą dużo lekkich ubrań i kurtkę przeciwdeszczową.

Im chłodniej, tym bardziej warto pomyśleć o ciepłych rzeczach, a w Holandii chłodniejsze dni mogą nastać nieco prędzej niż w Polsce.

Jeśli na stałe przyjmujesz leki, zadbaj o ich odpowiedni zapas. Nie zapomnij spakować dokumenty, ładowarki, coś do czytania i słuchania muzyki.

Transport do pracy
Pracodawca pomaga zapewnić transport do pracy. Jednak trzeba zawsze upewnić się co do tego i dogadać wszystkie szczegóły.

Najważniejszą kwestią jest dokładne zorientowanie się, z jakiego miejsca i o jakiej porze będzie odjeżdżał nasz transport.

Dodatkowo lepiej zjawić się nieco wcześniej, a nie gnać na ostatnią chwilę.

Dodatkowe ubezpiecznie
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przed wyjazdem do Holandii wykupić dodatkowe ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Warto przy tym pamiętać, że podpisując legalnie umowę o pracę z holenderskim pracodawcą, zostajesz objęty ubezpieczeniem.

Dzięki temu zarówno w drodze do pracy, w trakcie wykonywania swoich obowiązków, jak i w drodze powrotnej do domu obowiązuje Cię ubezpieczenie.

W razie wypadku możesz więc liczyć na odszkodowanie.

Kieszonkowe na start
Dobrze jest także zabrać ze sobą kieszonkowe na start. W Holandii obowiązuje wspólna waluta – euro.

Nie musisz zabierać dużej sumy pieniędzy, ale zawsze drobna kwota pozwoli na pewną niezależność.

Oprócz gotówki dobrym zabezpieczniem będzie również posiadanie środków na koncie bankowym, które jest niezbędne do pracy w Holandii. Właśnie na to konto trafiać będzie Twoje wynagrodzenie.

Wyślij szybkie zapytanie o pracę

Kontakt

Informacje i zgody

Informujemy, że Administratorem powyższych danych osobowych jest For All Seasons Packing Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie, ul. Herberta 14/23, 10-686 Olsztyn, NIP: 839-299-56-82. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane tylko i wyłącznie w celu poprawnej obsługi klienta. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: agnieszka@faspacking.pl lub osobiście w siedzibie firmy: Herberta 14/23, 10-686 Olsztyn w godzinach pracy biura. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
Zgoda *
Pole wyboru *
Pole wyboru *