Praca w Holandii i zakwaterowanie dla Polaków, czy się opłaca?

utworzone przez | lut 17, 2020

Poszukiwanie pracy w Holandii, w szczególności na własną rękę, może być stresujące i czasochłonne. Jeśli dodatkowo będziemy zmuszeni samodzielnie szukać również zakwaterowania, to sprawa staje się jeszcze trudniejsza. Kaucje, zaliczki, ryzyko zostania oszukanym – to nie pierwszyzna, gdy szuka się zakwaterowania na tak dużą odległość. Czy istnieje więc dobre rozwiązanie, aby uniknąć tych wszystkich zagrożeń? I co ważniejsze: czy praca z jednoczesnym zakwaterowaniem w Holandii nadal się Polakom opłaca? Rozwiewamy wszystkie wątpliwości w tej kwestii.

Jak znaleźć dobrą pracę w Holandii z zakwaterowaniem?

Poszukiwanie pracy, nawet w ojczystym kraju, bywa trudne i bez wątpienia jest stresujące. Natomiast poszukiwanie pracy w obcym kraju bez znajomości języka lub tylko z jego podstawową znajomością jest podwójnie uciążliwe. Do tego dochodzi potrzeba znalezienia sobie lokum na czas wykonywania pracy za granicą. Holenderski rynek pracy od lat jest otwarty na pracowników z Polski. Lata doświadczenia powodują, że Holandia ma już odpowiednie zaplecze dla zagranicznych pracowników, a polscy pośrednicy mogą pochwalić się szeroką siatką kontaktów za granicą.

Jednym z najlepszych sposobów poszukiwania zatrudnienia, w szczególności zatrudnienia w Holandii, jest skorzystanie z usług biura pośrednictwa pracy. Biura pośrednictwa pracy to profesjonalne firmy zajmujące się pośredniczeniem w zawieraniu kontraktów o pracę pomiędzy polskimi pracownikami a holenderskimi pracodawcami. Korzystając z usług biura pośrednictwa pracy w Holandii, otrzymujemy nie tylko atrakcyjną ofertę pracy i pomoc w podpisaniu umowy. Pracownik może również liczyć na pomoc w znalezieniu zakwaterowania, organizacji transportu na miejsce, a także opiekę merytoryczną i językową pracownika biura już na miejscu pracy, w Holandii.

Czy praca w Holandii z zakwaterowaniem nadal się opłaca?

Poszukiwanie pracy w Holandii to jedno. Inną kwestią są wątpliwości naszych rodaków, czy jednoczesna praca i mieszkanie w Holandii nadal nam się opłaca. Jest to najważniejsze pytanie zadawane przez kandydatów do pracy przed podjęciem decyzji o wyjeździe zarobkowym. Płaca minimalna w Polsce wciąż rośnie, ale jeśli odliczymy koszty utrzymania za granicą, czyli zakwaterowanie i wyżywienie, to wynagrodzenie topnieje. Jest to rozsądne rozumowanie każdego, kto rozpatruje zasadność wyjazdu do pracy w Holandii. Mimo poprawiających się warunków zatrudnienia w Polsce należy pamiętać, że w niektórych rejonach kraju pracy nadal brakuje. Z kolei w Holandii, niezależnie od pory roku, pracy jest pod dostatkiem. Do dyspozycji jest wiele różnych ofert na bardzo różnorodnych stanowiskach i branżach. Dlaczego nadal bardziej opłacalna jest praca w Holandii? Decydując się na pracę z zakwaterowaniem w Holandii, podpisujemy z holenderskim pracodawcą długoterminowy kontrakt na pracę.

Daje nam to szereg przywilejów. Przede wszystkim mamy pewność co najmniej minimalnego wynagrodzenia za pracę. Po drugie legalna praca to także ubezpieczenie zdrowotne oraz odprowadzane przez pracodawcę składki emerytalne. Ale co z „tu i teraz”? Decydując się na skorzystanie z pomocy biura pośrednictwa pracy i wybór oferty pracy z zakwaterowaniem, możemy liczyć na bardzo atrakcyjne warunki. Przede wszystkim biura pośrednictwa pracy negocjują z holenderskimi pracodawcami bardzo atrakcyjne wynagrodzenia i zatrudnienia dla polskich pracowników. Natomiast zakwaterowanie oferowane przez biura pośrednictwa pracy jest dużo tańsze niż to poszukiwane na własną rękę. Dzięki takiej kombinacji koszty utrzymania w Holandii znacząco spadają. Tym samym możliwość zaoszczędzenia wzrasta, a opłacalność pracy z zakwaterowaniem w Holandii nadal jest na bardzo wysokim poziomie. Dlatego mimo stale poprawiających się warunków pracy w kraju wciąż opłaca się podjęcie pracy z zakwaterowaniem w Holandii.

Od czego zacząć?

Wyjazd od A do Z
Wyjazd do pracy za granicę wiąże się z wieloma wątpliwościami. Nie każdy jest pewien, czego się spodziewać, na co się przygotować, co ze sobą zabrać.

Osoby wyjeżdżające do pracy za granicą po raz pierwszy, przeszukują setki stron i poradników, aby jak najlepiej przygotować się do wyjazdu.

Postanowiliśmy więc zebrać to wszystko i przedstawić w pigułce najważniejsze kwestie dotyczące wyjazdu do pracy w Holandii.

O czym nie zapomnieć, a co śmiało można pominąć? Podpowiadamy.

Pakowanie walizek
Co spakować na wyjazd do pracy w Holandii? Latem zabierz ze sobą dużo lekkich ubrań i kurtkę przeciwdeszczową.

Im chłodniej, tym bardziej warto pomyśleć o ciepłych rzeczach, a w Holandii chłodniejsze dni mogą nastać nieco prędzej niż w Polsce.

Jeśli na stałe przyjmujesz leki, zadbaj o ich odpowiedni zapas. Nie zapomnij spakować dokumenty, ładowarki, coś do czytania i słuchania muzyki.

Transport do pracy
Pracodawca pomaga zapewnić transport do pracy. Jednak trzeba zawsze upewnić się co do tego i dogadać wszystkie szczegóły.

Najważniejszą kwestią jest dokładne zorientowanie się, z jakiego miejsca i o jakiej porze będzie odjeżdżał nasz transport.

Dodatkowo lepiej zjawić się nieco wcześniej, a nie gnać na ostatnią chwilę.

Dodatkowe ubezpiecznie
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przed wyjazdem do Holandii wykupić dodatkowe ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Warto przy tym pamiętać, że podpisując legalnie umowę o pracę z holenderskim pracodawcą, zostajesz objęty ubezpieczeniem.

Dzięki temu zarówno w drodze do pracy, w trakcie wykonywania swoich obowiązków, jak i w drodze powrotnej do domu obowiązuje Cię ubezpieczenie.

W razie wypadku możesz więc liczyć na odszkodowanie.

Kieszonkowe na start
Dobrze jest także zabrać ze sobą kieszonkowe na start. W Holandii obowiązuje wspólna waluta – euro.

Nie musisz zabierać dużej sumy pieniędzy, ale zawsze drobna kwota pozwoli na pewną niezależność.

Oprócz gotówki dobrym zabezpieczniem będzie również posiadanie środków na koncie bankowym, które jest niezbędne do pracy w Holandii. Właśnie na to konto trafiać będzie Twoje wynagrodzenie.

Wyślij szybkie zapytanie o pracę

Kontakt

Informacje i zgody

Informujemy, że Administratorem powyższych danych osobowych jest For All Seasons Packing Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie, ul. Herberta 14/23, 10-686 Olsztyn, NIP: 839-299-56-82. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane tylko i wyłącznie w celu poprawnej obsługi klienta. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: agnieszka@faspacking.pl lub osobiście w siedzibie firmy: Herberta 14/23, 10-686 Olsztyn w godzinach pracy biura. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
Zgoda *
Pole wyboru *
Pole wyboru *