Wyjazd do pracy w Holandii od A do Z

utworzone przez | cze 4, 2019

Wyjazd do pracy za granicę wiąże się z wieloma wątpliwościami. Nie każdy jest pewny, czego się spodziewać, na co się przygotować czy też co ze sobą zabrać. Osoby wyjeżdżające do pracy za granicą po raz pierwszy przeszukują setki stron i poradników, aby jak najlepiej przygotować się do wyjazdu. Dlatego też postanowiliśmy zebrać to wszystko i przedstawić w pigułce najważniejsze kwestie dotyczące wyjazdu do pracy w Holandii. O czym nie zapomnieć, a co śmiało można pominąć? Podpowiadamy.

Pakowanie walizek przed wyjazdem do pracy w Holandii

Podczas planowania, co należy ze sobą zabrać, ważne jest, aby uwzględnić nie tylko, jak długi będzie wyjazd, ale także kiedy będziemy przebywać w Holandii. Jest to kraj znajdujący się w strefie klimatu umiarkowanego, czyli dokładnie tak samo jak Polska. W związku z tym należy wziąć pod uwagę zmieniające się pory roku. Dlatego też wyjeżdżając do pracy w Holandii latem, lepiej jest zabrać dużo lekkich ubrań, kurtkę przeciwdeszczową i jakieś lekkie okrycia wierzchnie.

Wraz z porą roku zmieniającą się na chłodniejszą należy stopniowo zaplanować zabranie coraz większej ilości ciepłych rzeczy. Warto uwzględnić, że chłodniejsze dni mogą nastać w Holandii nieco prędzej niż w Polsce. Dodatkowo jeśli na stałe przyjmujecie jakieś leki, to koniecznie należy wziąć ich odpowiedni zapas. Aby wystarczyło ich na cały okres pobytu za granicą. Nie zapominajmy także o ładowarkach do naszej elektroniki. Holenderskie domki wyposażone są w standardowe europejskie wejścia do gniazdek sieciowych, dlatego żadne przejściówki nie są potrzebne.

Transport do pracy za granicą

Pracodawca pomaga zapewnić transport do pracy. Jednak trzeba zawsze upewnić się co do tego i dogadać wszystkie szczegóły. Może się bowiem zdarzyć również tak, że będzie potrzeba organizacji transportu do Holandii na własną rękę – ale jest to rzadkość. Najważniejszą kwestią jest dokładne zorientowanie się, z jakiego miejsca i o jakiej porze będzie odjeżdżał nasz transport.

Jeśli nie jesteście pewni co do lokalizacji miejsca wyjazdu, to udajcie się tam dzień lub dwa dni wcześniej, żeby wszystko dokładnie sprawdzić. Pozwoli to wyeliminować stres związany z szukaniem miejsca zbiórki na ostatni moment tuż przed samym wyjazdem. Dodatkowo lepiej zjawić się nieco wcześniej, a nie gnać na ostatnią chwilę.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby przed wyjazdem do Holandii wykupić dodatkowe ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. Warto przy tym pamiętać, że podpisując legalnie umowę o pracę z holenderskim pracodawcą, zostajecie objęci ubezpieczeniem. Dzięki temu zarówno w drodze do pracy, w trakcie wykonywania swoich obowiązków, jak i w drodze powrotnej z pracy do domu obowiązuje was ubezpieczenie. W związku z tym w razie wypadku można liczyć na odszkodowanie.

Kieszonkowe, czyli zabezpiecz się finansowo przed wyjazdem za granicę

Dobrze jest także zabrać ze sobą jakieś kieszonkowe na start. W Holandii obowiązuje wspólna waluta – euro. Nie musicie zabierać dużej sumy pieniędzy. Ale zawsze drobna kwota pozwoli na pewną niezależność i umożliwi pozwolenie sobie na drobne wydatki.

Od czego zacząć?

Wyjazd od A do Z
Wyjazd do pracy za granicę wiąże się z wieloma wątpliwościami. Nie każdy jest pewien, czego się spodziewać, na co się przygotować, co ze sobą zabrać.

Osoby wyjeżdżające do pracy za granicą po raz pierwszy, przeszukują setki stron i poradników, aby jak najlepiej przygotować się do wyjazdu.

Postanowiliśmy więc zebrać to wszystko i przedstawić w pigułce najważniejsze kwestie dotyczące wyjazdu do pracy w Holandii.

O czym nie zapomnieć, a co śmiało można pominąć? Podpowiadamy.

Pakowanie walizek
Co spakować na wyjazd do pracy w Holandii? Latem zabierz ze sobą dużo lekkich ubrań i kurtkę przeciwdeszczową.

Im chłodniej, tym bardziej warto pomyśleć o ciepłych rzeczach, a w Holandii chłodniejsze dni mogą nastać nieco prędzej niż w Polsce.

Jeśli na stałe przyjmujesz leki, zadbaj o ich odpowiedni zapas. Nie zapomnij spakować dokumenty, ładowarki, coś do czytania i słuchania muzyki.

Transport do pracy
Pracodawca pomaga zapewnić transport do pracy. Jednak trzeba zawsze upewnić się co do tego i dogadać wszystkie szczegóły.

Najważniejszą kwestią jest dokładne zorientowanie się, z jakiego miejsca i o jakiej porze będzie odjeżdżał nasz transport.

Dodatkowo lepiej zjawić się nieco wcześniej, a nie gnać na ostatnią chwilę.

Dodatkowe ubezpiecznie
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przed wyjazdem do Holandii wykupić dodatkowe ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Warto przy tym pamiętać, że podpisując legalnie umowę o pracę z holenderskim pracodawcą, zostajesz objęty ubezpieczeniem.

Dzięki temu zarówno w drodze do pracy, w trakcie wykonywania swoich obowiązków, jak i w drodze powrotnej do domu obowiązuje Cię ubezpieczenie.

W razie wypadku możesz więc liczyć na odszkodowanie.

Kieszonkowe na start
Dobrze jest także zabrać ze sobą kieszonkowe na start. W Holandii obowiązuje wspólna waluta – euro.

Nie musisz zabierać dużej sumy pieniędzy, ale zawsze drobna kwota pozwoli na pewną niezależność.

Oprócz gotówki dobrym zabezpieczniem będzie również posiadanie środków na koncie bankowym, które jest niezbędne do pracy w Holandii. Właśnie na to konto trafiać będzie Twoje wynagrodzenie.

Wyślij szybkie zapytanie o pracę

Kontakt

Informacje i zgody

Informujemy, że Administratorem powyższych danych osobowych jest For All Seasons Packing Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie, ul. Herberta 14/23, 10-686 Olsztyn, NIP: 839-299-56-82. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane tylko i wyłącznie w celu poprawnej obsługi klienta. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: agnieszka@faspacking.pl lub osobiście w siedzibie firmy: Herberta 14/23, 10-686 Olsztyn w godzinach pracy biura. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
Zgoda *
Pole wyboru *
Pole wyboru *