Czy łatwo znaleźć sezonową pracę w Holandii?

utworzone przez | cze 12, 2019

Wiele osób chcących podjąć pracę za granicą zniechęca się już na etapie poszukiwań. Zupełnie niepotrzebnie. Znalezienie pracy za granicą, również pracy w Holandii, nie jest wcale trudnym zadaniem. Również poszukiwania pracy sezonowej mogą być łatwe i bezstresowe. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie się zgłosić i jak się zabrać za poszukiwania. Podpowiemy najłatwiejszą drogę.

Rodzaje pracy sezonowej w Holandii

Holandia niezmiennie od wielu lat jest bardzo atrakcyjnym kierunkiem wyjazdów do pracy sezonowej. W kraju tulipanów oraz wiatraków nie brakuje miejsc pracy przede wszystkim w rolnictwie i ogrodnictwie. Z powodzeniem można zatrudnić się do pracy przy pielęgnacji i zbiorach warzyw oraz owoców, a oprócz tego także przy pielęgnacji kwiatów ciętych i doniczkowych. Prace przy pielęgnacji obejmują sadzenie, przesadzanie, rozsadzanie, przycinanie, obrywanie liści, patyczkowanie, a nawet etykietowanie, foliowanie i przygotowywanie kwiatów do wysyłki.

Poszukiwanie pracy sezonowej w Holandii

Jak już wspomnieliśmy, znalezienie atrakcyjnej pracy sezonowej w Holandii nie jest wcale zadaniem trudnym czy skomplikowanym. Najszybszym i najmniej stresującym sposobem na znalezienie pracy sezonowej w Holandii jest zgłoszenie się do biura pośrednictwa pracy. Pracownik biura pośrednictwa pracy dobierze ofertę najlepiej dopasowaną do warunków fizycznych i preferencji kandydata.

Pomoże szybko dopełnić wszystkich formalności. Oprócz tego w biurze pośrednictwa pracy można liczyć na profesjonalne tłumaczenie wszelkich dokumentów niezbędnych do podjęcia zatrudnienia. Nieodzownym elementem poszukiwania pracy za granicą jest znalezienie zakwaterowania i transportu. W tych kwestiach również można z powodzeniem zaufać biuru pośrednictwa pracy. Profesjonalne biura z wieloletnim doświadczeniem mogą zaoferować współpracującym z nimi pracownikom sezonowym atrakcyjne zakwaterowanie.

Biura te współpracują również z firmami przewozowymi, które w atrakcyjnych cenach dowożą pracowników bezpośrednio na miejsce zakwaterowania w Holandii. Widać więc wyraźnie, że znalezienie pracy sezonowej w Holandii może być bardzo proste, jeśli tylko wiemy, do kogo zgłosić się z prośbą o pomoc.

Od czego zacząć?

Wyjazd od A do Z
Wyjazd do pracy za granicę wiąże się z wieloma wątpliwościami. Nie każdy jest pewien, czego się spodziewać, na co się przygotować, co ze sobą zabrać.

Osoby wyjeżdżające do pracy za granicą po raz pierwszy, przeszukują setki stron i poradników, aby jak najlepiej przygotować się do wyjazdu.

Postanowiliśmy więc zebrać to wszystko i przedstawić w pigułce najważniejsze kwestie dotyczące wyjazdu do pracy w Holandii.

O czym nie zapomnieć, a co śmiało można pominąć? Podpowiadamy.

Pakowanie walizek
Co spakować na wyjazd do pracy w Holandii? Latem zabierz ze sobą dużo lekkich ubrań i kurtkę przeciwdeszczową.

Im chłodniej, tym bardziej warto pomyśleć o ciepłych rzeczach, a w Holandii chłodniejsze dni mogą nastać nieco prędzej niż w Polsce.

Jeśli na stałe przyjmujesz leki, zadbaj o ich odpowiedni zapas. Nie zapomnij spakować dokumenty, ładowarki, coś do czytania i słuchania muzyki.

Transport do pracy
Pracodawca pomaga zapewnić transport do pracy. Jednak trzeba zawsze upewnić się co do tego i dogadać wszystkie szczegóły.

Najważniejszą kwestią jest dokładne zorientowanie się, z jakiego miejsca i o jakiej porze będzie odjeżdżał nasz transport.

Dodatkowo lepiej zjawić się nieco wcześniej, a nie gnać na ostatnią chwilę.

Dodatkowe ubezpiecznie
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przed wyjazdem do Holandii wykupić dodatkowe ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Warto przy tym pamiętać, że podpisując legalnie umowę o pracę z holenderskim pracodawcą, zostajesz objęty ubezpieczeniem.

Dzięki temu zarówno w drodze do pracy, w trakcie wykonywania swoich obowiązków, jak i w drodze powrotnej do domu obowiązuje Cię ubezpieczenie.

W razie wypadku możesz więc liczyć na odszkodowanie.

Kieszonkowe na start
Dobrze jest także zabrać ze sobą kieszonkowe na start. W Holandii obowiązuje wspólna waluta – euro.

Nie musisz zabierać dużej sumy pieniędzy, ale zawsze drobna kwota pozwoli na pewną niezależność.

Oprócz gotówki dobrym zabezpieczniem będzie również posiadanie środków na koncie bankowym, które jest niezbędne do pracy w Holandii. Właśnie na to konto trafiać będzie Twoje wynagrodzenie.

Wyślij szybkie zapytanie o pracę

Kontakt

Informacje i zgody

Informujemy, że Administratorem powyższych danych osobowych jest For All Seasons Packing Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie, ul. Herberta 14/23, 10-686 Olsztyn, NIP: 839-299-56-82. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane tylko i wyłącznie w celu poprawnej obsługi klienta. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: agnieszka@faspacking.pl lub osobiście w siedzibie firmy: Herberta 14/23, 10-686 Olsztyn w godzinach pracy biura. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
Zgoda *
Pole wyboru *
Pole wyboru *