Jaką pracę można dostać w Holandii w okresie zimowym?

utworzone przez | sty 17, 2020

Praca w Holandii kojarzy się przede wszystkim z okresem wiosenno-letnim. Tamtejsi pracodawcy poszukują pracowników do wszelkich zajęć związanych z ogrodnictwem, głównie w przemyśle florystycznym. Nie każdy wie, że zatrudnienie czeka tam na Polaków przez cały rok – także w okresie zimowym. W tym czasie wiele ofert pracy jest skierowanych do pracowników sezonowych, ale można także znaleźć zatrudnienie na dłużej.

Oferty pracy w Holandii w okresie zimowym

Holandia także w okresie zimowym ma do zaoferowania ciekawe oferty pracy. A w wielu branżach właśnie teraz jest duże zapotrzebowanie na pracowników. W Holandii poszukiwani są pracownicy produkcyjni, pełną parą pracuje również branża logistyczna. Na budowach także nadal potrzeba rąk do pracy. W przemyśle ogrodniczym też można znaleźć ciekawe oferty pracy. Tam zapotrzebowanie na pracowników istnieje przez cały rok. Na przykład w szklarniach, gdzie można zajmować się pielęgnacją roślin albo ich pakowaniem.


Przed świętami Bożego Narodzenia holenderscy pracodawcy każdego roku poszukują osób do pracy. Na przykład przy produkcji stroików świątecznych czy wykonywaniu kompozycji kwiatowych. Branża ogrodnicza z kolei oferuje pracę związaną w choinkami. Podobnie dzieje się po świętach. Wówczas też pracy w Holandii nie brakuje, ale w czasie świąt, kiedy jest duże zapotrzebowanie na pracowników, można także liczyć na wyższe zarobki.


Holenderscy pracodawcy poszukują pracowników do hurtowni i magazynów nie tylko w okresie zimowym, ale przez cały rok. Zresztą w branży budowlanej zimą również wykonuje się prace wykończeniowe, zatem i tu można znaleźć atrakcyjne zatrudnienie.


W Holandii kwiaty produkowane są przez cały rok, więc w miesiącach zimowych także przemysł florystyczny oferuje atrakcyjne oferty zatrudnienia. Praca przy produkcji kwiatów doniczkowych w Holandii to zajęcie, które można podjąć również w sezonie jesienno-zimowym.

Jak znaleźć pracę w Holandii w okresie zimowym?

Pracy w Holandii należy szukać rozważnie, ponieważ nawet na tym przyjaznym dla pracowników zagranicznych rynku można natrafić na nieuczciwego pracodawcę. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest poszukiwanie zatrudnienia przy pomocy dobrej agencji pracy. Agencje pośrednictwa pracy w Holandii przez cały rok dysponują wieloma ofertami. Skierowanymi również do tych osób, które nie posiadają zbyt wysokich kwalifikacji albo nie mają doświadczenia czy nie znają języka.


Za takim rozwiązaniem przemawia również fakt, iż wiele spraw, które należy załatwić w związku z wyjazdem, przejmuje agencja. To właśnie jej pracownicy załatwiają większość formalności związanych z podjęciem pracy w Holandii. A podczas realizacji pozostałych – służą radą i pomocą. Dzięki agencji można również skorzystać z możliwości transportu na miejsce przeznaczenia. Większość ofert, którymi dysponują agencje pośrednictwa pracy, to zatrudnienie z zakwaterowaniem, a więc nie trzeba martwić się o mieszkanie.

Te wszystkie udogodnienia, a także gwarancja pewnego, legalnego zatrudnienia w Holandii sprawiają, że osób zainteresowanych ofertami agencji przybywa. Wyjeżdżający cenią sobie zarówno możliwość wyboru oferty odpowiadającej ich potrzebom, jak też bezpieczeństwo, z jakim wiąże się wyjazd do pracy, w zorganizowaniu którego pośredniczy profesjonalna agencja. 

Jakie wymagania musi spełniać kandydat do pracy w Holandii?

W Holandii zatrudnienie mogą znaleźć wszystkie osoby pełnoletnie. Nie ma przy tym ograniczeń, jeśli chodzi o znajomość języka czy wiek pracownika, wystarczy podjęcie decyzji o wyjeździe do pracy i odpowiednia motywacja. Chociaż obowiązki, które trzeba wykonywać, wymagają od pracowników sił i wytrwałości, można liczyć na adekwatne do włożonego wysiłku wynagrodzenie. Wyjazd jest szansą na podreperowanie budżetu, a przy okazji poznanie obcego kraju, nawiązanie nowych znajomości i zdobycie doświadczenia.

Dlatego też na podjęcie pracy w Niderlandach decydują się osoby w każdym wieku, dysponujące znajomością języka lub nieznające go wcale, a także pary lub studenci. Do agencji pośrednictwa pracy zgłaszają się osoby wyjeżdżające po raz pierwszy, ale również te, dla których taki wyjazd nie stanowi nowości, licząc na ciekawą propozycję legalnego zatrudnienia i kompleksową opiekę.

Od czego zacząć?

Wyjazd od A do Z
Wyjazd do pracy za granicę wiąże się z wieloma wątpliwościami. Nie każdy jest pewien, czego się spodziewać, na co się przygotować, co ze sobą zabrać.

Osoby wyjeżdżające do pracy za granicą po raz pierwszy, przeszukują setki stron i poradników, aby jak najlepiej przygotować się do wyjazdu.

Postanowiliśmy więc zebrać to wszystko i przedstawić w pigułce najważniejsze kwestie dotyczące wyjazdu do pracy w Holandii.

O czym nie zapomnieć, a co śmiało można pominąć? Podpowiadamy.

Pakowanie walizek
Co spakować na wyjazd do pracy w Holandii? Latem zabierz ze sobą dużo lekkich ubrań i kurtkę przeciwdeszczową.

Im chłodniej, tym bardziej warto pomyśleć o ciepłych rzeczach, a w Holandii chłodniejsze dni mogą nastać nieco prędzej niż w Polsce.

Jeśli na stałe przyjmujesz leki, zadbaj o ich odpowiedni zapas. Nie zapomnij spakować dokumenty, ładowarki, coś do czytania i słuchania muzyki.

Transport do pracy
Pracodawca pomaga zapewnić transport do pracy. Jednak trzeba zawsze upewnić się co do tego i dogadać wszystkie szczegóły.

Najważniejszą kwestią jest dokładne zorientowanie się, z jakiego miejsca i o jakiej porze będzie odjeżdżał nasz transport.

Dodatkowo lepiej zjawić się nieco wcześniej, a nie gnać na ostatnią chwilę.

Dodatkowe ubezpiecznie
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przed wyjazdem do Holandii wykupić dodatkowe ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Warto przy tym pamiętać, że podpisując legalnie umowę o pracę z holenderskim pracodawcą, zostajesz objęty ubezpieczeniem.

Dzięki temu zarówno w drodze do pracy, w trakcie wykonywania swoich obowiązków, jak i w drodze powrotnej do domu obowiązuje Cię ubezpieczenie.

W razie wypadku możesz więc liczyć na odszkodowanie.

Kieszonkowe na start
Dobrze jest także zabrać ze sobą kieszonkowe na start. W Holandii obowiązuje wspólna waluta – euro.

Nie musisz zabierać dużej sumy pieniędzy, ale zawsze drobna kwota pozwoli na pewną niezależność.

Oprócz gotówki dobrym zabezpieczniem będzie również posiadanie środków na koncie bankowym, które jest niezbędne do pracy w Holandii. Właśnie na to konto trafiać będzie Twoje wynagrodzenie.

Wyślij szybkie zapytanie o pracę

Kontakt

Informacje i zgody

Informujemy, że Administratorem powyższych danych osobowych jest For All Seasons Packing Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie, ul. Herberta 14/23, 10-686 Olsztyn, NIP: 839-299-56-82. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane tylko i wyłącznie w celu poprawnej obsługi klienta. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: agnieszka@faspacking.pl lub osobiście w siedzibie firmy: Herberta 14/23, 10-686 Olsztyn w godzinach pracy biura. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
Zgoda *
Pole wyboru *
Pole wyboru *